Serdecznie zapraszamy do naszego Ośrodka na kolejną odsłonę Festiwalu Poezji Słowiańskiej, w trakcie której będziemy gościli wielu poetów z kraju i zagranicy.

Spotkanie odbędzie 23 listopada, a rozpocznie się o godz. 15.00 w kawiarni ŻAGIEL BAROWY.

Gościem specjalnym będzie Anna Magdalena Mróz. Bardzo ciekawa poetka, znana w środowisku pilotów szybowcowych, w rodzinie od pokoleń mająca pilotów. Jej twórczość finezyjnie oplata około lotnicze aspekty życia. Gościła na Festiwalach w Polsce i Londynie. Brała udział w Światowych Dniach Poezji UNESCO w 2014r.

Wstęp wolny :)
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji!

 Anna Magdalena Mróz
«Szybowce zawsze ją intrygowały. Już jako dorosła wiele godzin spędzała na lotnisku. Losy potoczyły się jednak inaczej, a niezrealizowane marzenia o lataniu, zaowocowały poezją… cyt. z tomiku „Trzeci diament”».
Warszawska poetka. Laureatka kilku Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich. Jej wiersz, napisany w języku angielskim „Song for the K’Ozzie FEST” został wybrany przez organizatorów Festiwalu Kościuszkowskiego w Australii i odśpiewany jako hymn (piosenka dla zwycięzcy biegu Kościuszko RUN 2010). Jej wiersze są publikowane na łamach prasy ogólnej, literackiej (Akant, Poezja dzisiaj), lotniczej (Skrzydlata Polska, Przegląd Lotniczy) oraz na wielu stronach internetowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno – Literackiego (STAL) w Krakowie. Jej twórczość to „kryształ” a o tematyce lotniczej to „perełki”. Jest właścicielką czarodziejskiego pióra (wg Stanisława Chyczyńskiego).